PRO MEMORIA

Czy można stworzyć listę znanych i zasłużonych wrocławian? Jedni powiedzą, że jest to możliwe, drudzy zapytają o metodologię i podstawę wyboru. I kto ma rację? Jedni i drudzy. Dlaczego?

Niezwykle ciężko stworzyć listę znanych i zasłużonych osób związanych z Wrocławiem, bo kryteria ZNANY / ZNANA oraz ZASŁUŻONY / ZASŁUŻONA WROCŁAWIANIN / WROCŁAWIANKA nie istnieją. Jeśli nawet dałoby się je określić, co byłoby nie lada wyzwaniem, to czy byłyby one pełne?

Pomimo tych trudności metodologicznych w tym miejscu chcemy prezentować sylwetki znanych i zasłużonych wrocławian oraz osób związanych w szczególny sposób z Wrocławiem, zmarłych w minionym roku, począwszy od roku 2022. Jakie kryterium wyboru przyjęto? Przede wszystkim w wykazie tym umieszczamy osoby pełniące funkcje publiczne. Lista nazwisk powstała przede wszystkim na bazie nekrologów oraz informacji podawanych w lokalnych mediach.

Uwagi i uzupełnienia można zgłaszać drogą mailową na adres kamilla.jasinska@zajezdnia.org [szczegóły w zakładce KONTAKT].

WROCŁAWIANIE ZMARLI W 2023 ROKU

WROCŁAWIANIE ZMARLI W 2022 ROKU